1 III 15 r. „Co znaczy powstać z martwych?”
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Liturgia Kościoła II Niedzieli Wielkiego Postu od próby wiary i wierności Abrahama, poprzez pytanie św. Pawła „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” prowadzi na Górę Tabor, gdzie dokonuje się cud Przemienienia Jezusa; czytania te ukazują, jak wielka jest miłość Boga, który „nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał” i dają nadzieję, że On ma moc radykalnie przemienić każdego- łącznie z jego najtrudniejszymi sprawami.

W lubomierskiej parafii niedziela 1 marca była dniem modlitwy w intencji trzeźwości. We wszystkich parafialnych świątyniach (w Lubomierzu, Olesznej Podgórskiej i Popielówku) w oprawę liturgii Mszy św. zaangażowały się osoby związane z istniejącym w naszej diecezji Apostolstwem Trzeźwości; anonimowi alkoholicy i sympatycy tego ruchu (kobiety i mężczyźni) przygotowali czytania mszalne i oprawę muzyczną liturgii. Ponadto w ramach homilii składali oni osobiste świadectwa dot. ich uzależnienia od alkoholu czy hazardu oraz walki z nałogami, do której – oprócz zaangażowania terapeutów i grupy wsparcia - zaprosili przede wszystkim Jezusa Chrystusa - Zbawiciela z Jego przemieniającą łaską; wyjątkowym w odbiorze było świadectwo Pawła, który dosłownie śpiewająco – przy akompaniamencie gitary - „opowiedział”  historię swojego życia. Zazwyczaj „mocne” - czasami wstrząsające i budzące litość czy współczucie – historie pokazywały, jak wiele może uczynić Bóg, o ile się do Niego zwrócimy, poddamy Jego działaniu... i całkowicie Mu zaufamy.

Zachęcając do zrobienia konkretnego kroku w kierunku trzeźwości, po Eucharystii chętni mogli przyjąć deklaracje modlitwy za uzależnionych i w intencji trzeźwości. Zainteresowani (nie tylko uzależnieni) z pewnością też „znajdą drogę” kontaktując się z miejscowym „Duszpasterstwem Trzeźwości i Pomocy Rodzinie”. Odpowiedni „adres” mogą wskazać również duszpasterze. I choć nie wszyscy są „przekonani” o skuteczności walki z nałogami (które w rzeczywistości są śmiertelnymi chorobami), to warto zrobić pierwszy krok; wszak Apostołowie też nie wszystko „pojmowali”- choć byli świadkami Przemienienia Jezusa i Piotr „nie wiedział co należy mówić”- to zachowali polecenie Jezusa „rozprawiając między sobą, co to znaczy powstać z martwych”. Natomiast św. siostra Faustyna - Sekretarka Bożego Miłosierdzia – w swoim Dzienniczku zapisała „Jezu, przemień mnie w Siebie, bo Ty wszystko możesz”.

Tekst: Brygida Gucwa,
Foto: Krzysztof Pater

Dla zainteresowanych pomocą podajemy numery kontaktowe Osób zaangażowanych w Duszpasterstwo Trzeźwościowe i Pomocy Rodzinie:

Bajer Elwira – 506 298 664
Pater Alicja – 783 824 752

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 1 III 15 r. „Co znaczy powstać z martwych?”
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK