17 V 15 r. „Niepojęte szczęście...” – uroczystość I komunii świętej
Wpisany przez ks. P. Olszówka, W. Rotkiewicz   

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – w niedzielę 17 maja – w naszej lubomierskiej Parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 30 dzieci.

Dzięki staraniom ks. proboszcza Erwina oraz pani katechetki Wioletty Rotkiewicz dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tej niezwykłej uroczystości poprzez: systematyczne uczestniczenie w lekcjach religii i całoroczne katechezy parafialne. Natomiast w sobotę poprzedzającą uroczystość komunijną dzieci z wielkim przejęciem wraz ze swymi rodzicami i najbliższymi przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Wszyscy drugoklasiści zaangażowani byli w Liturgię Mszy świętej, której przewodniczył ks. Kanonik dr Erwin Jaworski. W uroczystości wzięli również udział: Dyrektor Szkoły im. Jana Pawła II p. Marek Kozak oraz Wychowawczynie klas komunijnych.

Rodzice wraz ze swymi pociechami podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej niezwykłej uroczystości, która na długo pozostanie w Ich pamięci oraz sercu.

 

Tekst: ks. Piotr Olszówka & Wioletta Rotkiewicz
foto: Wiesław Biernat


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 17 V 15 r. „Niepojęte szczęście...” – uroczystość I komunii świętej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK