4 VI 15 r. „Jezusa ukrytego mam w Sakramencie czcić…" - Boże Ciało w Lubomierzu
Wpisany przez Padre   

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywane Bożym Ciałem to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim, która przypomina nam, że Jezus jest obecny pośród nas, a podczas każdej mszy świętej przyjmujemy Jego Ciało i Krew. Tego dnia ulicami polskich wsi, miast i miasteczek wierni poprzez uczestnictwo w procesjach eucharystycznych oraz przyozdobienie okien i domów, publicznie manifestują swoją wiarę.

Uroczystej Mszy świętej w lubomierskim kościele przewodniczył proboszcz ks. dr kan. Erwin Jaworski. Wraz z nim, modlił się ks. Piotr Olszówka oraz ks. Piotr Sikorski. Na tej Eucharystii zgromadziły się także dzieci z klas III, aby jeszcze raz przeżyć swoje wyjątkowe spotkanie z Panem Jezusem i wrócić myślami do tych pięknych, niepowtarzalnych chwil, kiedy przyjęły Go do serca po raz pierwszy w życiu. Dzieci aktywnie włączyły się w Liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiewanie psalmu oraz modlitwę powszechną. Do tej niepowtarzalnej uroczystości przygotowała dzieci katechetka Wioletta Rotkiewicz.

Po Eucharystii ulicami miasta przeszła procesja eucharystyczna w której licznie wzięli udział wierni lubomierskiej parafii, przedstawiciele OSP Lubomierz oraz grupy i wspólnoty działające w parafii. Procesja przeszła do czterech ołtarzy, przy których odczytane zostały fragmenty Ewangelii mówiące o ustanowieniu Eucharystii. Pierwszy ołtarz przy Liceum Ogólnokształcącym przygotowały Róże Różańcowe – żeńskie i męskie; drugi przy Urzędzie Miasta i Gminy – Wspólnota św. o. Pio, Odnowa w Duchu Świętym oraz parafialna Caritas. Trzeci ołtarz przy figurze św. Jana Nepomucena Strażacy z OSP Lubomierz, a czwarty przy kościelnym krzyżu mieszkańcy Milęcic.

Wszystkim naszym Parafianom i Ludziom dobrej woli życzymy, aby dzisiejsza Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana pogłębiła Waszą wiarę w Jego realną obecność w Eucharystii, tak abyśmy każdego dnia mogli za św. Tomaszem powtarzać: „Pan mój i Bóg mój”.

Tekst: Padre
Foto: Stanisław Siedlecki

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 4 VI 15 r. „Jezusa ukrytego mam w Sakramencie czcić…" - Boże Ciało w Lubomierzu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK