4 VI 15 r. Wspólne grillowanie
Wpisany przez Bożena Ciereszko   

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywana Bożym Ciałem to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Ulicami naszego miasteczka poprzez uczestnictwo w procesji eucharystycznej publicznie manifestowaliśmy swoją wiarę.

Natomiast późnym popołudniem członkowie Wspólnot Parafialnych  uczestniczyli w spotkaniu przy grillu. Pogoda nam dopisała i mogliśmy cieszyć się promieniami prawie letniego słońca. Spotkanie odbyło się w ogrodzie przy plebanii i zostało wspaniale przygotowane przez Naszych Księży.


Starsi przysiedli na ławkach i krzesłach, a dzieci, jak zwykle niecierpliwie, nie czekając oficjalnego otwarcia biegały po plebanijnym ogrodzie. Ksiądz Proboszcz Erwin Jaworski w asyście Księży Wikariuszy: Piotra Olszówki i Piotra Sikorskiego pozdrowił zebranych parafian i zachęcił do miłego spędzenia tego czasu wolnego.


Mieliśmy okazję do posmakowania pyszności (rozmaite mięsiwa...mmhhh...poezja! oraz rozmaitych sałatek) jak i również do wspólnej rozmowy, i wspólnego śpiewania. Dzieci z trudem przebijały się przez śpiewy starszej generacji, prezentującej różnorodne typy pieśni i piosenek ( nie tylko kościelnych, ale i biesiadno – patriotycznych).

Był to udany i owocny czas a świadczyły o tym uśmiechnięte twarze uczestników. To kolejna okazja by jednoczyć naszą Wspólnotę Parafialną. Ważne jest dbanie nie tylko o siebie, ale i rozwój wspólnoty w której się przebywa.


Dziękujemy naszym Księżom za ten wspaniale spędzony czas i mamy nadzieję na kolejne spotkanie już niedługo.

Tekst: Bożena Ciereszko
Foto: Agata Nuckowska

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 4 VI 15 r. Wspólne grillowanie
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK