20 VI 15 r. Ministranci w „małpim gaju”
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Po wyprawach rowerowych w okolice Lubomierza, w sobotę 20 czerwca ks. Piotr Olszówka udał się z grupą młodszych ministrantów do „małpiego gaju” w Nowych Łąkach. Znajduje się tam Ośrodek Parafialny „Grapa”, na terenie którego główną atrakcją dla dzieci  jest „małpi gaj”, a dla młodzieży i dorosłych park linowy. Pomoc w transporcie oraz w opiece nad grupą zaoferowali pp. Dorota i Grzegorz Kuchmistrz oraz p. Iwona Łabuń.

Spacerując ścieżkami po terenie porośniętym starym lasem uczestnicy wyjazdu mogli obserwować swobodnie biegające, oswojone – rodzime i egzotyczne – ptaki i zwierzęta np. strusie, pawie, kucyki, osły, owce, kozy, daniele, lamy, dzikie króliki. Jednak pełni niespożytej energii młodsi i starsi chłopcy – z Opiekunami na czele – najbardziej byli zainteresowani pokonywaniem znajdujących się w „małpim gaju” i w parku linowym rozmaitych przeszkód oraz samych siebie. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt zapewniający bezpieczeństwo (kaski i pasy) – pod okiem Instruktorki  p. Lucyny  i Opiekunów – chłopcy wspinali się po ruchomych drabinkach i pomostach na różne wysokości oraz po linach zjeżdżali w dół...; i tak – pokonując kolejne odcinki trasy – mieli okazję „poszaleć” do woli. Uzupełnieniem pobytu w „Grapie” było ognisko; po tak aktywnym spędzeniu czasu na świeżym powietrzu, przygotowane przez p. Grzegorza Kuchmistrza kiełbaski smakowały wyjątkowo.

Kolejna w ciągu ostatniego miesiąca – tym razem na progu wakacji – „ministrancka impreza” mogła się odbyć dzięki „serdecznemu i hojnemu przyzwoleniu” ks. Proboszcza Erwina Jaworskiego, który „życzliwym okiem” patrzy na osobiste zaangażowanie ks. Piotra i podejmowane przez niego działania; w organizacji wyjazdu nieoceniona była również pomoc Dyrekcji Zespołu Szkół i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu – p. Joanny Paśko – Sikory oraz p. Marka Kozaka, którzy wypożyczyli szkolne busy do przewozu ministrantów.

W imieniu bardzo zadowolonych ministrantów oraz własnym ks. Piotr z serca dziękuje przede wszystkim Ks. Proboszczowi Erwinowi Jaworskiemu i pp. Dorocie i Grzegorzowi Kuchmistrz wraz p. Iwoną Łabuń za „obsługę imprezy”, która była przykładem i zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wprawdzie takie atrakcje jak w „Grapie” nie są dla uczniów dostępne na co dzień w miejscu zamieszkania, ale – dzięki zaangażowaniu rodziców i innych członków rodziny – zbliżające się wakacje mogą być atrakcyjnie, aktywnie i bezpiecznie spędzane nawet na podwórku, spacerze czy rowerze. A może warto w te wakacje – dla dobra całej rodziny – zaplanować choćby raz czy dwa wyjazd do pobliskiej „Grapy”; znajdujące się tam domki letniskowe, miejsce do grilowania i jeziorko, po którym można popływać łódką są kuszącą propozycją nie tylko na wakacyjny weekend.

I JESZCZE JEDNA WAŻNA DLA WSZYSTKICH INFORMACJA:

W WAKACJE NIE MA WOLNEGO OD PANA BOGA!!!

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: ks. Piotr Olszówka

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 20 VI 15 r. Ministranci w „małpim gaju”
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK