11-12 XII 16 r. TAK! POMAGAM

Po raz kolejny włączyliśmy się w ogólnopolską akcję "Caritas" TAK! POMAGAM. Akcja dotyczyła przedświątecznej zbiórki żywności dla potrzebujących. Zbiórka została przeprowadzona w dwóch sklepach P.H."Supermarket" Stanisława Sawczaka i "Dino". Organizacją zbiórki zajął się parafialny zespół "Caritas". Największą pracę wykonali jednak wolontariusze - uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu. W tym roku grupa pomocników liczyła 23 osoby, a tworzyli ją: Marta Bartosik, Paulina Krysa, Kacper Łojewski, Wiktoria Biegacz, Katarzyna Niebieszczańska, Estera Błażejowska, Maja Mielniczyn, Sylwia Cielecka, Angelika Raubo, Magdalena Bobrowska, Konstancja Ziólkowska, Michał Herba, Natalia Kalbrun, Wiktoria Szychowska, Marcelina Błażejowska, Kornelia Hajdul, Weronika Sekreta, Katarzyna Mordalska, Grzgorz Klementowski oraz harcerki Milena Kulińska, Weronika Paś, Michalina Bajsarowicz, Zuzanna Szyderska.

Dzielenie się z innymi nie jest obce klientom naszych sklepów. Ich wielkie serce przełożyło się na 436,7 kg produktów spożywczych. Wśród nich było ponad 100kg cukru, 138kg mąki, 36kg ryżu, prawie 50kg makaronu. Nasi darczyńcy pamiętali także o słodkościach na święta a było ich prawie 15kg. W darach nie zabrakło również konserw mięsnych, pasztetów, herbaty, kakaa, masy makowej i owoców w puszce. Wszystkie te produkty zostały następnie podzielone i rozwiezione do 33 rodzin z terenu naszej parafii. Przydadzą się do przygotowania świątecznych potraw. W wielu domach pojawił się uśmiech na twarzy i wdzięczność za okazaną pomoc.


Serdeczne podziękowania składamy właścicielom sklepów, bardzo życzliwym i uczynnym paniom sprzedawczyniom, wolontariuszom a przede wszystkim hojnym darczyńcom. Pomagając innym zrobiliśmy dobry uczynek - ogromne serce okazaliśmy innym i ofiarowaliśmy Jezusowi do świątecznego żłóbka.

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2015 r. 11-12 XII 16 r. TAK! POMAGAM
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK