4-5 III 16 r. TAK! POMAGAM - jałmużna

Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez "Caritas". Okres Wielkiego Postu jest czasem, w którym możemy w sposób szczególny wykazać się wrażliwością wobec bliźniego. Jałmużna jest jednym z trzech filarów życia duchowego. To nie tylko złożenie ofiary pieniężnej na rzecz innych ale przede wszystkim ofiarowanie komuś siebie poprzez poświęcenie mu swojego czasu. Ta forma jałmużny jest o wiele cenniejsza niż pieniądze. wiedzieli o tym nasi wolontariusze - uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu. Postanowili poświęcić swój czas, aby w sprawnie przeprowadzić akcję w dwóch sklepach "SUPER MARKET" I "DINO". Zbiórkę żywności prowadziliśmy w piątek (04.03.16 r.) od godz. 14.30. do soboty (05.03.16 r.) do godz. 18.00. W sumie uzbieraliśmy 337,85 kg żywności. Najwięcej było mąki - 85 kg, cukru 74 kg, makaronu - 56,5 kg, ryżu - 33 kg. Wśród darów znalazł się olej, dżem, a także słodycze, kasze, płatki, ser, mleko. Dzięki hojności ofiarodawców pomoc została udzielona 34 rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Pomoc nie była by możliwa gdyby nie przychylność właścicieli sklepów Pana Stanisława Sawczaka i Pana Tomasza Biernackiego wraz z grupą Enterprise Investors. Dużą pomoc w przechowywaniu i pakowaniu produktów okazały nam panie pracujące w obu sklepach. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Nasi młodzi wolontariusze, uczniowie Zespołu Szkół, ofiarowali swój czas. Do grupy tej należeli: Magdalena Bobrowska, Magdalena Bartosik, Marta Bartosik, Kacper Łojewski, Małgorzata Piotrowska, Marta Bogdziewicz, Dawid Łamasz, Sara Ptaszek, Klaudia Kułaga, Agata Stankiewicz, Klaudia Ćwilichowska, Nicola Eichberger, Angela Raubo, Konstancja Ziółkowska, Łukasz Kijanka, Mateusz Opoka, Paulina Krysa, Adrian Furmanowicz, Natalia Kalbrun, Wiktoria Szychowska, Katarzyna Niebieszczańska, Kornelia Hajdul, Jakub Skaziak. Przy zwożeniu produktów żywnościowych mogliśmy liczyć na Arona Bogusza, Karola Telegę, Jacka Ogonka, Grzegorza Siedleckiego. Nad całością akcji czuwał parafialny zespół "Caritas".


Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył dać komuś jałmużnę to wykorzystajmy czas Wielkiego Postu. Dobre uczynki pomagają nam stać się lepszymi ludźmi.

Izabela Piątek


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI Wydarzenia 2016 4-5 III 16 r. TAK! POMAGAM - jałmużna
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK