1 i 2 IV 2016 Nocne zwiedzanie zakamarków naszej świątyni.

W piątek 1 kwietnia w Lubomierzu rozpoczęliśmy sezon turystyczny. Przejawiło się to nie tylko w otwarciu lokalnej pizzerii ale również w propozycji miejscowego przewodnika dotyczącej nocnego zwiedzania świątyni oraz przyległych do niej krużganków, kaplicy klauzurowej, nowego zbiorowego relikwiarza, który niewątpliwie jest największym w Polsce zbiorem relikwii pierwszego stopnia, wystawą szat i paramentów liturgicznych oraz sztandarów i proporców procesyjnych.

Ku zdziwieniu organizatorów przed godziną 21:00 pod kościołem zebrało się 118 osób, głownie parafian, którzy przez ponad godzinę dawali się uwodzić historiom, które Pan Aron serwował z wielką pasją. Wśród przybyłych osób znaleźli się mieszkańcy pobliskich miejscowości, a także przebywający w okolicy goście z Legnicy. Przewodnik odziany w strój mnicha przywitał gości z latarnią i koszem pierników, którymi częstował przybyłych przywołując w ten sposób zwyczaj karmienia ubogich przez siostry benedyktynki z Lubomierza.

Goście obejrzeli kolejno: wielki relikwiarz, gotycką część kościoła, krużganki, Chór Mniszek, salę z ornatami, kościół z pięknymi freskami i rzeźbami. Wydawać by się mogło, że apetyt na nocne zwiedzanie naszego kościoła zastał na pewien czas zaspokojony. Nic bardziej mylnego. Kolejna grupa poprosiła przewodnika o powtórkę w kolejny wieczór.

Tym razem stawiło się 43 amatorów nocnych poszukiwań przygody. Większość zwiedzających 2 kwietnia stanowili goście spoza naszej parafii. Pomysł nocnego zwiedzania był już w mniejszym wymiarze realizowany wcześniej i niewątpliwie będzie praktykowany w przyszłości, tym bardziej, że zainteresowani turyści już drogą mailową wysyłają zapytanie o kolejny termin.

Atmosfera naszej świątyni uświęconej modlitwą wielu pokoleń wiernych, pielgrzymów i sióstr mieszkających w Lubomierzu niewątpliwie jest w stanie udzielić się każdemu, kto do niej przybywa. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy i zwiedzania.

 

W czasie kolejnych edycji NOCNEGO ZWIEDZANIA, od kwietnia odwiedziło pod osłoną nocy naszą świątynię niemal pół tysiąca osób. :)

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI Wydarzenia 2016 1 i 2 IV 2016 Nocne zwiedzanie zakamarków naszej świątyni.
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK