24 IX 2008 r. Wizyta ks. Dr Wolfganga Kresaka, proboszcza z Wittichenau
Wpisany przez Administrator   

  Dwa miesiące temu uroczystą Mszą św. na rynku w Wittichenau i podpisaniem Aktu partnerskiego została oficjalnie zapoczątkowana współpraca między naszymi Miastami i Parafiami. Wolą ks. Dr Wolfganga było, aby kolektę mszalną z tej uroczystej Mszy św. przeznaczyć na konkretny cel w naszej parafii. Tym celem zaakceptowanym przez obu Księży Proboszczów była konserwacja drewnianej figury św. Benedykta z naszego kościoła parafialnego, który jest patronem Europy.
  Prace konserwatorskie wraz z Programem Konserwatorskim wykonuje firma A.C Konserwacja Zabytków z Krakowa, koszt renowacji figury został rozłożony po połowie na obie Parafie, a sama konserwacja potrwa ponad trzy miesiące, ze względu na zniszczenie figury.
  W środę 24 września na Mszy św. Proboszcz ks. Dr Wolfgang Kresak w obecności delegacji Rady Kościelnej z Wittichenau i Parafian z Lubomierza wręczył ks. Proboszczowi Ryszardowi Trzósło połowę środków na konserwację figury św. Benedykta. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Proboszczowi Wolfgangowi oraz Parafianom z Wittichenau i Lubomierza za wspólny trud finansowy konserwacji św. Benedykta.

 

   

  

  

  

  

 

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2008 r. 24 IX 2008 r. Wizyta ks. Dr Wolfganga Kresaka, proboszcza z Wittichenau
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK