11 VI 16 r. V Festiwal Piosenki Religijnej ?Któż jak Bóg? w Sobocie
Wpisany przez B. Ciereszko i W. Rotkiewicz   

11 czerwca 2016 roku do Soboty przybyli fani muzyki religijnej, którzy podzielili się swoimi talentami. Jak mówi ks. Zbigniew Pajor, michalita, proboszcz parafii w Sobocie, ten Festiwal pokazuje, że nawet w tak małej wspólnocie można robić wielkie rzeczy.

W różny sposób można mówić o Bogu. Uczestnicy V Festiwalu Piosenki Religijnej ?Któż jak Bóg? przez śpiew o aniołach, świętych i powołaniu, dali wspaniałe świadectwo wiary i miłości Boga, tworząc wspólnotę Festiwalu zjednoczoną w uwielbianiu Stwórcy.

W tym roku wystąpiło 9 solistów i 10 zespołów w tym uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu śpiewające w scholi ?Maternus? i solistka Amelia Radyno oraz przedstawicielka naszego Gimnazjum Małgorzata Szostak.

W pierwszej części Festiwalu swoje piosenki prezentowali soliści a w drugiej zespoły i schole. W trakcie występów festiwalowych można było skorzystać z posiłku przygotowanego przez Radę Parafialną Soboty.

Ogromnie ucieszyliśmy się, kiedy na widowni pojawił się proboszcz naszej parafii ksiądz Erwin Jaworski, który zasiadł obok ks. biskupa Marka Mendyka. Oczywiście wykorzystaliśmy ten moment i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Po prezentacji piosenek na scenie, uczestnicy przeszli do kaplicy parafialnej, aby spotkać się z Chrystusem w Słowie Bożym i Eucharystii uczestnicząc we Mszy św., której przewodniczył ksiądz biskup. W tym czasie profesjonalne Jury oceniało występy solistów i zespołów.

Z roku na rok rośnie poziom artystyczny Festiwalu. W tym pojawiły się prawdziwe talenty. Łatwo je było rozpoznać - wzbudzały burzę oklasków publiczności.

Po Mszy św. wróciliśmy przed scenę aby usłyszeć wyniki. Werdykt Jury w sposób sobie właściwy odczytywał, prowadząc dialog z uczestnikami Pan Andrzej Kredkowski - katecheta ze Lwówka Śląskiego, który prowadził festiwal.

Nagrody i dyplomy wręczali: Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Dariusz Wilk, członkowie Jury, ks. Zbigniew Pajor ? organizator Festiwalu przedstawicielka Rady Parafialnej w Sobocie.

Uczennica naszej szkoły Amelia Radyno, odniosła bardzo duży sukces, ponieważ zdobyła III miejsce. Amelka pięknie zaśpiewała utwory: ?List do Boga? i ?Kocham Cię Janie Pawle II?. Natomiast schola Maternus otrzymała dyplom uczestnictwa. Dziewczynki zaprezentowały dwie piosenki : ?Coś się święci?, ?Słowiański?.

Organizatorzy starali się zrobić wszystko, aby dzieci wyjechały z Soboty w jak najlepszych humorach. Każdy z uczestników otrzymał film pt: "Największy z cudów", kalendarze, obrazki o tematyce religijnej i słodycze.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy uwiecznili swój pobyt na Festiwalu wspólnym zdjęciem.

Dzieci wyjechały z Soboty zadowolone i już zadeklarowały swój udział w VI Festiwalu Piosenki Religijnej ?Któż jak Bóg?.

Na koniec dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do w/w wyjazdu, a mianowicie: Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu Panu Markowi Kozakowi za użyczenie samochodu i kierowcy Panu Leonowi Kostrakiewiczowi za humor i cierpliwość w oczekiwaniu na nas, Mamie Amelki - Pani Justynie Dobosz ? Radyno również za użyczenie pojazdu, dziewczynkom: Amelii Kulczyckiej, Kornelii Kostek i Weronice Rotkiewicz za zebranie polnych kwiatów (z których Pani Wioletta Rotkiewicz uplotła 16 pięknych wianków zdobiących głowy dziewczynek i opiekunek), Paniom: Bożenie Ciereszko i Wioletcie Rotkiewicz za opiekę nad dziećmi, Panu organiście Krystianowi Sękowskiemu za przygotowanie śpiewu  i przewóz scholanek.

 

Bożena Ciereszko, Wioletta Rotkiewicz

Więcej zdjęć...

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI Wydarzenia 2016 11 VI 16 r. V Festiwal Piosenki Religijnej ?Któż jak Bóg? w Sobocie
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK