15 VI 16 r. "Należę do Chrystusa..." - Bierzmowanie w Lubomierzu
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Należę do Chrystusa

15 czerwca b.r. do parafii pw. św. Maternusa BM w Lubomierzu z posługą sakramentu bierzmowania przybył J.E. ks. bp Zbigniew Kiernikowski. Na przyjęcie darów i zobowiązań sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej gotowych było ponad 50 młodych osób z parafii w Lubomierzu oraz z parafii św. Tekli w Pławnej i św. Bartłomieja Apostoła z Wojciechowa. W uroczystości uczestniczyli także kapłani z dekanatu Lwówek Śl.? z dziekanem ks. kan. Krzysztofem Kiełbowiczem na czele. Obecny był także ks. kan. Jan Dochniak z parafii św. Józefa Oblubieńca z Olszyny, który ? jako były proboszcz Lubomierza ? przez posługę sakramentu chrztu wprowadził na drogę wiary wielu z obecnych ?kandydatów? do bierzmowania. O udzielenie sakramentu bierzmowania dorastającym już dzieciom ks. Biskupa poprosili przedstawiciele rodziców: p. Bogusława Kawzowicz i p. Bogusław Onsowicz.

W słowach skierowanych do młodzieży ks. Biskup mówił m.in., że wszyscy potrzebujemy dowartościowania. Duch Święty podkreśla godność każdej osoby i uzdalnia do tego, by prawdziwie być pięknym i zdolnym. Pobudza także do refleksji: Po co jestem? Dla kogo żyję? Właściwą odpowiedzią są słowa: ?Należę do Chrystusa?. On bowiem wyprowadza z wszelkiej niewoli grzechu. Pasterz diecezji zwrócił uwagę także na ?zewnętrzne? dobre ? wyćwiczone przez katechetkę p. Izabelę Piątek i ks. Piotra Olszówkę ?  przygotowanie do uroczystości młodzieży i dodał, że ?lepiej być sobą niż być sztucznym?. I koniecznie należy pamiętać o uśmiechu, bo ?w tym pięknym kościele nie można się nie uśmiechać?.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele młodzieży ? Aleksandra Barsul i Karol Telega ? podziękowali Szafarzowi bierzmowania za udzielenie im darów Ducha Świętego. Na pamiątkę tego wydarzenia młodzi otrzymali od Biskupa Legnickiego obrazki z wizerunkami różnych świętych oraz z datą bierzmowania. Zarówno bierzmowani jak i Służba Ołtarza z radością stanęli z Ojcem diecezji do wspólnego zdjęcia, które także jest pamiątką tego dnia.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Izabela Piątek


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI Wydarzenia 2016 15 VI 16 r. "Należę do Chrystusa..." - Bierzmowanie w Lubomierzu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK