Wizyta świętego Mikołaja
Wpisany przez Administrator   

Dwukrotna wizyta św. Mikołaja


Do parafii św. Maternusa B.M w tym roku św. Mikołaj przybył dwukrotnie. Najpierw zatrzymał się na plebanii, gdzie w niedzielne popołudnie 4 grudnia rodzice młodszych ministrantów wraz z ich opiekunem ks. Piotrem Olszówką zorganizowali Mu spotkanie ze swymi pociechami. Andrzej, Łukasz, Marcin, Mikołaj i Tomek wraz z kandydatem Damianem, którzy pełnią swą służbę przy ołtarzu, zostali obdarowani pięknymi i wartościowymi prezentami. Natomiast ks. Proboszcz Erwin Jaworski ufundował dodatkowo nagrodę główną (elektronicznie sterowany samochód) dla Łukasza ? najbardziej gorliwego i systematycznie uczęszczającego na dyżury ministranta, a dla pozostałych chłopców nagrody ?pocieszenia?. Przedłużeniem radości z otrzymanych prezentów były przygotowane przez rodziców na wspólny stół smakołyki oraz gry i zabawy integracyjne.

Natomiast 6 grudnia św. Mikołaj pojawił się w parafialnym kościele. Jego przyjście zapowiedział emisariusz wojskowy. Zanim rozpoczęło się spotkanie z licznie zgromadzonymi dziećmi, uczniowie ? kadeci z klasy graniczno ? obronnej musieli sprawdzić tajemniczą paczkę, która znalazła się w kościele. Gdy w maskach przeciwgazowych zabezpieczali oni niewiadomego pochodzenia pakunek, w kościele zgasło światło ? było to tylko staranie wyreżyserowane przedstawienie, aby przybyciu św. Mikołaja nadać pełną dramaturgii oprawę. Inicjatorem tego pomysłu był p. Łukasz Laszczyński wraz ze swymi wychowankami z klasy o profilu graniczno ? obronnym lubomierskiego Zespołu Szkół.

Po usunięciu ?przeszkód? św. Mikołaj w końcu pojawił się w kościele i obdarował wszystkie dzieci paczkami ze słodyczami, przygotowanymi przez Parafialny Zespól Caritas. Bezpośrednimi pomocnikami św. Mikołaja były Panie katechetki ? Izabela Piątek i Wioletta Rotkiewicz

Przygotowanie tych radosnych spotkań było możliwe dzięki wsparciu ks. Erwina. Wszyscy ?pomocnicy" św. Mikołaja przyczynili się do tego, że na twarzach dzieci pojawił się promienny uśmiech, a w sercach zapanowała radość i zadowolenie.

Tekst: Brygida Gucwa

Foto: Archiwum parafii

 

IMG_5491.JPG IMG_5473.JPG IMG_5547.JPG

Spotkanie formacyjne ze św. Mikołajem

W niedzielne popołudnie 4 grudnia Rodzice ministrantów wraz
z ich opiekunem ks. Piotrem Olszówką zorganizowali na plebanii spotkanie
ze św. Mikołajem biskupem. Wzięli w nim udział młodsi ministranci: Andrzej, Łukasz, Marcin, Mikołaj i Tomek wraz z kandydatem Damianem, którzy pełnią swą służbę przy ołtarzu w parafii św. Maternusa B.M. w Lubomierzu.

Ministrantów ? podczas cotygodniowego spotkania formacyjnego ? nawiedził św. Mikołaj, obdarowując pięknymi prezentami. Każdy z nich otrzymał wartościową paczkę. Dodatkowo ks. Proboszcz Erwin Jaworski ufundował nagrodę główną (elektronicznie sterowany samochód) dla Łukasza ? najbardziej gorliwego i systematycznie uczęszczającego na dyżury ministranta, a dla pozostałych chłopców nagrody ?pocieszenia?. Przedłużeniem radości z otrzymanych prezentów były przygotowane na wspólny stół smakołyki oraz gry i zabawy integracyjne.

Przygotowanie tego radosnego spotkania było możliwe dzięki wsparciu proboszcza ks. Erwina i zaangażowaniu Rodziców. ?Pomocnicy? św. Mikołaja przyczynili się do tego, że na twarzach chłopców pojawił się promienny uśmiech,
a w sercach zapanowała radość i zadowolenie. Spotkanie ze św. Mikołajem, prezenty oraz ufundowane nagrody z pewnością przyczynią się do jeszcze bardziej Ich gorliwszej służby przy ołtarzu ? na chwałę Bożą i na pożytek ludu Bożego.

Tekst: Brygida Gucwa

Foto: ks. Piotr

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI Wydarzenia 2016 Wizyta świętego Mikołaja
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK