6 I 17 r. Bal, jakiego jeszcze nie było..
Wpisany przez Brygida Gucwa   

W uroczystość Objawienia Pańskiego w Wojciechowie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków OSP z Gminy i Miasta Lubomierz. Głównym jego organizatorem była miejscowa jednostka OSP – z dh Mariuszem Kozłowskim na czele. Uczestniczyło w nim 110 osób ze wszystkich 12 gminnych jednostek OSP. Wsród zaproszonych gości byli: Gospodarz miejsca – proboszcz Wojciechowa ks. kan. Jan Misiurek, proboszcz Lubomierza ks. kan. dr Erwin Jaworski, kapelan strażaków Gminy i Miasta Lubomierz ks. Piotr Olszówka oraz Burmistrz Lubomierza       p. Wiesław Ziółkowski.


Spotkanie rozpoczął Burmistrz; składając wszystkim życzenia podkreślił, że strażacy noszą w sobie poczucie bycia dla innych i dla rodziny – także tej strażackiej. Do składania życzeń dołączył Prezes Zarządu Gminnego OSP st. kpt. Leszek Telega, przewodniczący Rady GiM Mariusz Kozłowski oraz komendant gminny strażaków ochotników Przemysław Janków. Natomiast ks. kapelan Piotr Olszówka – przed odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa – życzył strażakom ognia wzajemnej miłości w życiu rodzinnym i zawodowym. Łamanie się opłatkiem poprzedzone było wspólną modlitwą, także za tych strażaków, którzy już przeszli do wieczności, a ich pamięć przywoływało wolne nakrycie na stole. Tradycyjne potrawy wiglijne przygotowały żony strażaków -  ochotników,  którym – w imieniu całej braci strażackiej – podziękował komendant gminny OSP Przemysław Janków, wręczając piękne bukiety kwiatów i strażackie koszulki.

W drugiej części spotkania odbył się bal karnawałowo – noworoczny -wg opinii jego uczestników- “jakiego w Ochotniczej Straży  jeszcze nie było”. Oprócz prawdziwie rodzinnej atmosfery zwrócono także uwagę na jego walory duchowe i to, że postawa wiary i obecność księży oraz “zakulisowe” z nimi rozmowy dobrej zabawie wcale nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie – bardzo służą. Zabawę do późnych godzin nocnych animował DJ Dave van Deep – Dawid Liszka.

Pragnieniem uczestników balu jest, aby stał się on tradycją kultywowaną w przyszłości. Wg Prezesa Strażaków Ochotników z Lubomierza Michała Patera, podejmowane w ostatnich latach – wspólnie z kapelanem ks. Piotrem Olszówką – różne przedsięwziecia o charakterze religijnym, kulturalnym i rozrywkowym służą nie tylko integracji strażaków, ale również w “ocieplaniu” wizerunku Ochotników w środowisku lokalnym.

Tekst: Brygida Gucwa

Zdjęcia: Archiwum OSP


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2017 r. 6 I 17 r. Bal, jakiego jeszcze nie było..
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK