26-27 V 17 r. Dzień skupienia ministrantów
Wpisany przez ks. Piotr Olszówka   

W piątek i sobotę 26 / 27 maja br. młodsi ministranci parafii Lubomierz przeżywali swój dzień skupienia. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą sprawowaną w parafialnym kościele. Następnie ministranci: Tomek, Łukasz, Marcin, Mikołaj i Andrzej oraz kandydat Damian i zaprzyjaźniony z Nimi Szymon – ministrant z Chojnowa – pod opieką ks. Piotra, udali się na teren plebanii i zostali zakwaterowani w nowo powstałym schronisku jakubowym.


Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, przyjemnej i rodzinnej wręcz atmosferze, o którą zadbali Rodzice ministrantów, którzy – w związku z jubileuszami kapłańskimi ks. Proboszcza Erwina oraz ks. Piotra – przygotowali okolicznościowy tort, ciasto i inne smakołyki na wspólny stół. Były życzenia, podziękowania i rozmowy; czas na wspólne radowanie i dalsze planowanie inicjatyw związanych z obecnością i ministrancką działalnością.

Wielką radość sprawiła wszystkim obecność ks. Mariusza Habiniaka z Gryfowa Śląskiego, który odwiedził swych przyjaciół w Lubomierzu.

Piątkowy dzień zakończył się projekcją filmu „Przełęcz ocalonych”, który chłopcy obejrzeli z wielkim skupieniem i zainteresowaniem.

Tak zrelaksowani i wypoczęci mogli następnego dnia – po samodzielnie przygotowanym śniadaniu – pod opieką rodziców i ks. Piotra udać się do Piechowic na zwiedzanie, poznawanie i odkrywanie huty „Julia”. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi i jego barwnym opowieściom  – wszyscy uczestnicy wyprawy poznali ze szczegółami – i na własne oczy – proces powstawania szkła, kryształów i porcelany.

Po pełnym wrażeń pobycie w hucie szkła grupa udała się do Jeleniej Góry, gdzie Rodzice ministrantów przygotowali kolejną niespodziankę – pobyt w centrum rodzinnej rozrywki. Dopełnieniem były lody i spacer po cieplickim parku.

Dni wspólnoty ministrantów były kolejną inicjatywą ich Rodziców, która miała na celu modlitwę, formację, wypoczynek oraz budowanie i umacnianie relacji z Panem Bogiem i z ludźmi.

Tekst i foto: ks. Piotr Olszówka


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2017 r. 26-27 V 17 r. Dzień skupienia ministrantów
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK