II Bal Wszystkich Świętych
Wpisany przez Administrator   

II Bal Wszystkich Świętych

31 października 2017r.

 

31 października w Lubomierzu odbył się II Bal Wszystkich Świętych. We współpracy z proboszczem ks. kan. dr Erwinem Jaworskim współorganizatorami balu była Rada Rodziców i dyrektor szkoły podstawowej p. Marek Kozak, Ośrodek Kultury i Sportu oraz Biblioteka Publiczna. Za całość wydarzenia odpowiadali p. Bożena Ciereszko oraz katecheci – p. Wioletta Rotkiewicz i ks. Piotr Olszówka.

Bal rozpoczął się utworzeniem orszaku na lubomierskim rynku i przejściem od ratusza do parafialnego kościoła, gdzie znajdują się relikwie bardzo wielu świętych. Po modlitwie litanią do Wszystkich Świętych grupa przeszła do OKiS’u, gdzie dzięki życzliwości jego dyrektora p. Mirosława Laskowskiego, dzieci mogły bawić się na dużej sali. Zabawę prowadziła animatorka tańca chrześcijańskiego p. Monika Petelska, którą wspierały: Angelika Pniewska, Paula Domańska i Joanna Mackieło oraz p. Agata Nuckowska wraz z uczennicami klasy VII. Dla wszystkich uczestników balu przygotowano także poczęstunek, który ufundował proboszcz ks. Erwin, Rada Rodziców oraz anonimowy sponsor. Urozmaiceniem dla uczestników balu był występ profesjonalnych artystów wykonujących muzykę dawną.

W trakcie balu rozstrzygnięto towarzyszące imprezie konkursy. Jednym z nich był konkurs na najciekawszy i najbardziej oryginalny strój  świętego. Za najciekawszy strój uznano w kategorii dziewcząt św. Dominikę (Dominika Wolska), św. Katarzynę Aleksandryjską (Alicja Więcek) i Matkę Bożą Fatimską (Patrycja Moniatowicz). W kategorii chłopców I miejsce zdobył św. Piotr (Dawid Kossowski), II miejsce – św. o. Pio (Damian Kawzowicz) a na III miejscu uplasował się św. Jan Paweł II (Robert Macias).

Ponadto – w trakcie przygotowań do balu ogłoszono konkurs literacki „Święty moim przyjacielem”. Organizatorzy zawęzili wybór do czterech postaci, którymi były patronki znajdujących się w parafii kościołów – św. Anna i św. Katarzyna Aleksandryjska oraz św. Maksymilian Kolbe i patron szkoły – św. Jan Paweł II.  Komisja konkursowa w składzie: proboszcz ks. Erwin Jaworski, nauczycielki języka polskiego – p. Anna Barsul i p. Magdalena Podobińska oraz bibliotekarka p. Renata Juncewicz doceniła twórczość i wysiłki wszystkich dzieci.

Konkurs literacki odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. W klasach I – III: I miejsce zdobył Dominik Radyno, II miejsce – Julia Drużga, a III – Maja Zydor. Przyznano też wyróżnienie dla Marysi Pyki. W klasach IV – VII na I miejscu znalazła się Weronika Rotkiewicz, II miejsce zdobyła Amelia Radyno, a Alicja Więcek – również wysokie miejsce III. W tej kategorii wiekowej wyróżnienia przyznano Laurze Burbul i Julii Popadeńczuk.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu różnych środowisk, którym leży na sercu troska o wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości religijnych i polskich tradycji narodowych. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły ale też bliżej poznały postacie świętych, których strój na czas zabawy przybrały; jest też nadzieja, że zapamiętają cechy swoich zabawowych patronów, co może pomóc im w codziennych – małych i dużych – wyborach życiowych.

Tekst: Brygida Gucwa

Foto: Przemysław Nuckowski


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2017 r. II Bal Wszystkich Świętych
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK