Dzień Skupienia Ministrantów
Wpisany przez administrator   

Dzień Skupienia Ministrantów

W dniach 28/29 grudnia w parafii św. Maternusa B.M. w Lubomierzu miał miejsce kolejny Dzień Skupienia Służby Liturgicznej. Oprócz miejscowych ministrantów wzięli w nim udział zaprzyjaźnieni ministranci – Szymon z Chojnowa i Antek z Jeleniej Góry. W czwartek wieczorem wszyscy ministranci stanęli przy ołtarzu w parafialnym kościele i uczestniczyli w Eucharystii, którą sprawował proboszcz ks. kan. Erwin Jaworski i opiekun służby liturgicznej ks. Piotr Olszówka. Przypadające w tym dniu liturgiczne wspomnienie Świętych Młodzianków wskazuje, że wiarę w Boga należy wyznawać nie tylko słowami,
ale i ofiarą z życia i tego, co ono niesie. Dobry ministrant powinien „umierać” przede wszystkim dla grzechu, a także dla przyjemności czy przykrości, by nic nie przeszkadzało mu w służbie Panu Bogu i ludziom we wspólnocie parafialnej.

Po zakwaterowaniu w znajdującym się na plebanii schronisku św. Jakuba
i po spożyciu ulubionej przez chłopców pizzy, Ks. Proboszcz zaprosił wszystkich do lubomierskiego kina „Raj”. Dzięki życzliwości starszego ministranta – p. Arona Bogusza, który sprowadził film „Wilk w owczej skórze” – ministranci mieli możliwość nie tylko miłego spędzenia wieczoru, ale również zobaczenia przykładu przeobrażenia życia. Pewny siebie młody wilk, którego interesowała tylko dobra zabawa, tańce, szalone pościgi za owcami, wycie z kolegami do księżyca  i wylegiwanie się na słonecznych polanach, nagle obudził się w owczej skórze. Musiał nauczyłsię żyć w stadzie rozbrykanych owieczek, a kiedy nadeszło  niebezpieczeństwo, stanął w obronie swoich nowych przyjaciół.

Święta Narodzenia Pańskiego i poprzedzające je adwentowe oczekiwanie na przyjście Jezusa ożywia nadzieję, że nadejdzie taki czas, gdy wilk będzie gościem jagnięcia, będzie pasł się wraz z nim i nie będzie działał na jego zgubę (por. Iz 11,6 i Iz 65, 25). Dzień Skupienia okazał się dobrą szkołą formacji i integracji ministrantów. Oprócz gier i zabaw był również czas na wspólną modlitwę i posiłki, o które zadbali rodzice chłopców przekazując produkty na ich przygotowanie. Dopełnieniem pobytu na plebanii były „rozmowy niedokończone” z ks. Piotrem, które przeciągnęły się do późnych godzin nocnych.

Dzień Skupienia ministrantów zakończył się modlitwą „Anioł Pański” w piątkowe południe 29 grudnia, po czym rodzice odebrali bardzo zadowolonych chłopców do domu.

Tekst: Brygida Gucwa

Foto: ks. Piotr Olszówka

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2017 r. Dzień Skupienia Ministrantów
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK