6 I 18 r. II Gminne spotkanie opłatkowe i bal OSP
Wpisany przez Brygida Gucwa   

Jedna rodzina z różnych jednostek OSP

6 stycznia w Wojciechowie odbyło się II Gminne spotkanie opłatkowe strażakówze wszystkich 12 jednostek OSP z Gminy i Miasta Lubomierz. Głównym jego organizatorem była miejscowa jednostka OSP.W spotkaniu uczestniczyły 103 osoby; wśród zaproszonych gości był proboszcz Lubomierza ks. kan. dr Erwin Jaworski, kapelan strażaków Gminy i Miasta Lubomierz ks. Piotr Olszówka, Burmistrz Lubomierza p. Wiesław Ziółkowski, Zastępca Komendanta PSP w Lwówku Śląskim – st. kpt. Andrzej Więdłocha oraz przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych.


W imieniu gospodarzy uczestników spotkania przywitał Komendant Gminny OSP dh Przemysław Janków. Słowa powitania skierował również wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko –  Gminnego OSP dh Mariusz Kozłowski, który powiedział m.in. Jesteśmy z różnych jednostek, ale jesteśmy naprawdę jedną rodziną OSP. Chcę Wam podziękować za to, co robicie poza działaniami gaśniczo – ratowniczymi – za to, że jesteście strażakami nie tylko od gaszenia pożarów, ale również można zobaczyć Was w kościołach i na różnych akcjach charytatywnych.


Składając życzenia świąteczno – noworoczne strażakom ochotnikom Burmistrz Lubomierza zaznaczył, że spotkanie opłatkowe przy stole to ten dzień, kiedy jesteśmy wszyscy razem. Wyraził też nadzieję, że Nowy Rok pełen niespodzianek będzie dla strażaków dobrym czasem, bo w planie rewitalizacji Lubomierza uwzględniona jest też remiza strażacka. Do składających życzenia dołączył kapelan ks. Piotr Olszówka; po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwie miało miejsce łamanie się opłatkiem. Wolne nakrycie na stole przywoływało zachowywaną w sercu pamięć o strażakach, którzy już przeszli do wieczności. Tradycyjne potrawy wigilijne przygotowały żony strażaków – ochotników a wkład ich pracy w różnorodne „dary stołu” był odzwierciedleniem bogactwa ich serca.

W drugiej części spotkania odbył się bal strażacki w prawdziwie rodzinnej atmosferze.Zabawę do późnych godzin nocnych animował DJ Dave van Deep – Dawid Liszka. Podczas balu zwrócono też uwagę na postawę strażaków, angażujących się na co dzień w lokalne akcje charytatywne, w działania z zakresu profilaktyki p / poż i udzielania pierwszej pomocy prowadzone w szkole czy w zapewnienie bezpieczeństwa podczas organizacji imprez masowych. Z pewnością jest to owoc posługi ich kapelana, który dba o formację duchową strażaków i angażuje ich w życie Kościoła.

Tekst: Brygida Gucwa
Foto: Iwona Adamowicz


 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI Wydarzenia 2018 6 I 18 r. II Gminne spotkanie opłatkowe i bal OSP
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK