21 V 2006 r. Pierwsza Komunia święta w Lubomierzu
Wpisany przez Administrator   

  "Pan Jezus już się zbliża już puka do mych drzwi..."
  W tym roku do Sakramentu Eucharystii przystąpiło 25 dzieci. Podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks. Kanonik Ryszard Trzósło, dzieci po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. Temu bardzo ważnemu wydarzeniu towarzyszyli rodzice i licznie przybyli goście. 
  Intensywne przygotowania do tego ważnego dnia trwały cały rok. Dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św., raz w tygodniu przychodziły do kościoła na spotkania prowadzone przez ks. Proboszcza. Pani katechetka Wioletta Rotkiewicz przygotowywała je pilnie dwa razy w tygodniu na katechezie szkolnej. Rodzice czuwali nad swoimi pociechami mając na względzie zobowiązanie do wychowania chrześcijańskiego dane na chrzcie świętym. 
  W ten słoneczny majowy dzień zgromadzeni goście mogli uczestniczyć we Mszy św. przygotowanej przez dzieci pod czujnym okiem Pani Katechetki, w przystrojonej kwiatami świątyni. Jeszcze raz serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Wioletty, ks. Proboszcza i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uroczystości mając nadzieję, że ten tak ważny dzień zapamiętają wszystkie dzieci przede wszystkim jako DZIEŃ PEŁNEGO UCZESTNICTWA W EUCHARYSTII.
  "Już gościsz Jezu w sercu mym..."

  

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 21 V 2006 r. Pierwsza Komunia święta w Lubomierzu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK