22 V 2006 r. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej
Wpisany przez Administrator   
"A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, 
On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, 
co Ja wam powiedziałem" (J 14, 26). 
On "w was będzie" (J 14,17) 
i "doprowadzi was do całej prawdy" (J 16, 13)"

  Młodzież trzeciej klasy gimnazjum przez cały rok przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania poprzez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., nabożeństwa różańcowe, Drogę Krzyżową i piątkowe spotkania pod kierunkiem ks. Tomasza Filipka i katechetki Izabeli Piątek. Całoroczny trud został zakończony egzaminem, który wszyscy zdali pomyślnie. 
  22 maja 2006 r. do naszej parafii przyjechał ks. Infułat Władysław Bochnak, który zgromadzonym w liczbie 42 kandydatom udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Umocnieni darami Ducha Świętego będą teraz podejmować kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą czas wyboru szkoły, wchodzenia w dorosłe życie odważnie i rozsądnie. Podczas Mszy św. swoim śpiewem młodzież wspierana była przez naszą parafialną scholę pod opieką pani Beaty Onoszko. O świąteczny wystrój kościoła jak zwykle zadbali rodzice kandydatów. Wszystkim, którzy przyczynili się uświetnienia tej uroczystości składamy serdeczne "Bóg zapłać".
  ''Daj swoim wierzącym 
  w tobie ufającym 
  siedmiorakie dary 
  daj zasługe męstwa, 
  daj wieniec zwycięstwa,
  daj szczęście bez miary.''

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 22 V 2006 r. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK