15 VI 2006 r. Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej
Wpisany przez Administrator   

  Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzi Kościół właściwie w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobne święto Bożego Ciała, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
  W jednej z antyfon czytamy, że "Chleb niebieski dał nam Pan na życie wieczne". Uroczystość Bożego Ciała wskazuje nam drogę właśnie w stronę tegoż chleba niebieskiego - w stronę Eucharystii. To dzień, w którym Chrystus wychodzący na nasze drogi i ulice ukryty w Najświętszym Sakramencie, "zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi". Uroczystej Mszy świętej, która rozpoczęła się o 12.30 przewodniczył ks. Kanonik Ryszard Trzósło wspomagany przez ks. Tomasza Filipka. Po Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, przygotowanych przez wspólnoty parafialne: męską i żeńską różę Żywego Różańca, Odnowę w Duchu Świętym, Parafialne Koło "Caritas". 
  Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej w naszej parafii łączy się, jak co roku z rocznicą Komunii Świętej. Dzieci pod kierunkiem katechetki Pani Wioletty Rotkiewicz przygotowały liturgię Mszy świętej chcąc w ten sposób podziękować za cały rok jedności z Jezusem. W procesji wzięły także udział dzieci odpowiedzialne za sypanie kwiatków, niesienie poduszek, nad którymi czuwała katechetka Pani Izabela Piątek.
  Jak co roku widać było ogromne zaangażowanie parafian poprzez przygotowanie ołtarzy, udekorowanie okien i liczny udział w procesji. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuli się współodpowiedzialni za przygotowanie uroczystości tak ważnej dla Kościoła. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę ks. Tomasza, który przygotował służbę liturgiczną na procesje, zadbał o odpowiednie nagłośnienie a także przy pomocy harcerzy dbał o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

  

  

Więcej zdjęć... 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 15 VI 2006 r. Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK