26 IX 2006 r. Wizyta Dostojnych Gości Miasta i Parafii Wittichenau w Lubomierzu
Wpisany przez Administrator   

  To już kolejna wizyta włodarzy miasta Wittichenau i przedstawicieli instytucji oświatowych oraz parafii w naszym mieście. Na czele delegacji Przyjaciół z Niemiec stał Burmistrz Pan Udo Popella oraz Zastępca Burmistrza Pan Gotfried Glaab, jednocześnie Dyrektor Browaru "Wittichenau". Parafię Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia NMP reprezentował Ks. Proboszcz Thomas Thielscher i Wikariusz Ks. Roland Elsner, który wielokrotnie przyjeżdżał do naszej parafii z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi Parafianami.
  W skład Delegacji wchodzili: Dyrektor Szkoły Średniej Pani Ilona Gepert, Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Gabriele Bullang, Dyrektor Przedszkola Pani Maria Höraut, Przewodniczący Koła Miast Partnerskich Pan Peter Popella oraz Członek Rady Miasta Pan Jan Prüfer. Strona polska była reprezentowana przez Pana Burmistrza Bronisława Dowgiałowicza i Jego Zastępcę Jerzego Andrzejczaka oraz Dyrektorów Placówek Oświatowych naszego miasta. Parafię Rzymskokatolicką Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa reprezentował Ks. Proboszcz Ryszard Trzósło.
  Goście z Niemiec zwiedzili budynki Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz zapoznali się ze strukturami i działalnością tych placówek, zwiedzili nasz barokowy kościół parafialny, odbyli spacer po naszym mieście wstępując do Ratusza i Muzeum.
  Współpraca na płaszczyźnie religijnej dwóch Parafii już istnieje, a podpisanie Aktu o Partnerstwie jeszcze bardziej zacieśni stosunki przyjacielskie między Lubomierzem a Wittichenau.

  

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 26 IX 2006 r. Wizyta Dostojnych Gości Miasta i Parafii Wittichenau w Lubomierzu
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK