29-30 IX 2006 r. Pielgrzymka śladami Jana Pawła II
Wpisany przez Administrator     Papież Benedykt XVI podczas swego pobytu w Polsce w maju br. przypomniał nam miejsca szczególnie związane z Janem Pawłem II. Dlatego postanowiliśmy jeszcze raz przejść śladami wielkiego papieża aby móc zrozumieć głębię Jego pontyfikatu.
  W dniach 29-30 września odbyliśmy pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. Pierwszym miejscem na trasie naszej pielgrzymki była Jasna Góra. Przed tronem Królowej Polski zawierzyliśmy swoje osobiste intencje oraz wspólnoty parafialnej i ojczyzny. Z Częstochowy udaliśmy się do Krakowa. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Katedry Wawelskiej; to właśnie tu przenika się wiara i historia naszego narodu. Szczególnym miejscem jest krypta Św. Leonarda w której pośród Królów Polskich 1 listopada 1946r., prymicyjną Mszę św. sprawował ks. Karol Wojtyła. Mszę Św. w tym dniu sprawowaliśmy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Na nocleg udaliśmy się do Skawiny gdzie bardzo serdecznie zostaliśmy przyjęci w parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
  Drugiego dnia po porannej Mszy Św. i śniadaniu; wyruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, miejsca, gdzie kształtowała się dziecięca miłość przyszłego papieża do Maryi. Tu też odprawiliśmy Drogę Krzyżową; idąc dróżkami Kalwaryjskimi. Wspaniałym doświadczeniem tego dnia było spotkanie z pielgrzymką studentów Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie - młody Kościół modlił się o łaskę Ducha Św. w nowym roku akademickim.
  Następnym miejscem "gdzie wszystko się zaczęło" były Wadowice, tu modliliśmy się o szybką kanonizację naszego papieża.
  Ostatnim miejscem naszego pielgrzymowania był niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. W miejscu tak wielkiego okrucieństwa, jakiego dopuścił się człowiek wobec drugiego człowieka, w naszych sercach zrodziło się pragnienie modlitwy o Pokój na świecie; aby nigdy w historii ludzkości nie powstawały takie miejsca. Z Oświęcima udaliśmy się do swoich domów.
  Jak każda pielgrzymka, tak i nasza miała za cel przynieść jak najlepszy Owoc. Dziś te Owoce widoczne są na pewno w naszym życiu osobistym i naszych parafiach. Za wszelkie Łaski, jakich doświadczyliśmy, niech Bóg będzie Uwielbiony w Swoim Nieskończonym Miłosierdziu, a ludziom, którzy choć w najdrobniejszy sposób przyczynili się do tego, że pielgrzymka stała się miejscem prawdziwej Wspólnoty Kościoła, niech Bóg wynagrodzi swoim Błogosławieństwem.

   

  

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 29-30 IX 2006 r. Pielgrzymka śladami Jana Pawła II
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK