3 XI 2006 r. Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
Wpisany przez Administrator   

  W listopadzie minął rok, gdy Szkoła Podstawowa w Lubomierzu przyjęła imię wielkiego Polaka Jana Pawła II. Nadszedł również czas na pierwsze refleksje i podsumowania. "W Was jest nadzieja" - to myśl, którą kierowaliśmy się we wszelkich poczynaniach wychowawczych ku ukształtowaniu młodego pokolenia. Staraliśmy się przybliżać dzieciom wspaniałą postać naszego Patrona, zaszczepiać w umysłach dzieci dziedzictwo jego myśli i przesłań. W ciągu minionego roku staraliśmy się odwiedzać i poznawać w Polsce i za granicą miejsca ściśle związane z Ojcem Świętym. W maju odbyła się pielgrzymka naszych pracowników do Włoch - na grób Jana Pawła II w Watykanie, w sierpniu nasi uczniowie podążali śladami Jana Pawła II (Niegowić, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Bochnia). 4 października byliśmy również na spotkaniu Rodziny Szkół naszego Patrona na Jasnej Górze w Częstochowie oraz w Legnicy na diecezjalnym spotkaniu szkół im. Jana Pawła II.
  3 listopada br. odbyły się uroczystości z okazji pierwszej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II oraz 61 rocznicy istnienia naszej szkoły. Uroczystą Mszę św. przygotował ks. Tomasz Filipek wraz z uczniami klas szóstych. Celebracji Mszy świętej przewodzili ks. Ryszard Trzósło i ks. Jacek Tokarz. Święto szkoły uczczono uroczystą akademią. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z księżmi i władzami miasta na czele. Dzieci poprzez śpiew, taniec, recytację okazały swoje głębokie oddanie dla ukochanego Papieża.
  Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agata Hubska podziękowała dyrektorom szkoły panu Markowi Kozakowi i pani Reginie Stanickiej-Wachowicz oraz ks. Tomaszowi Filipkowi za ogromne zaangażowanie w zorganizowaniu wyjazdów, które wiodły śladami Jana Pawła II.
  Po zakończonej uroczystości dzieci wraz z opiekunami świętowały w swoich klasach przy pysznym cieście i herbatce.
  Życzylibyśmy sobie, aby następne lata patronowania naszej szkole kochanego Rodaka, były tak bogate w owoce jak w minionym roku.

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 3 XI 2006 r. Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK