8 XI 2006 r. Zegar na wieży kościelnej na nowo odmierza czas
Wpisany przez Administrator   

  Kiedy rozpoczęły się prace remontowo-konserwatorskie elewacji wieży i ścian kościoła parafialnego w Lubomierzu finasowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - powstał pomysł uruchomienia zegara na wieży kościoła. W czasie prowadzonych prac odtworzono także zegar słoneczny znajdujący się na elewacji południowej kościoła. Uruchomienia zegara na wieży kościoła podjęła się profesjonalna Firma Rduch ze Śląska zajmująca się wykonaniem i montażem zegarów wieżowych, carillionów naturalnych, automatyką dzwonów. Po rozpoczęciu prac okazało się, że zniszczone tarcze zegarowe i wskazówki nie nadają się do konserwacji dlatego zastąpiono je identycznymi tarczami o średnicy 2,25 m wykonanymi ze stopów lekkich, które gwarantują trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.
  Całość prac związanych z uruchomieniem zegara została sfinansowana ze środków parafialnych pochodzących z ofiar wiernych, którym serdecznie dziękujemy za ich ofiarność.
  8 XI w godzinach wieczornych zegar na wieży kościelnej zaczął na nowo odmierzać czas. Niech ten zegar odmierza nowy i lepszy czas dla naszej Parafii, Miasta i każdego z nas.

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2006 r. 8 XI 2006 r. Zegar na wieży kościelnej na nowo odmierza czas
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK