27-28 III 2005 r. Wielkanoc
Wpisany przez Administrator   

  Niedzielę wielkanocną rozpoczęła msza święta rezurekcyjna. W uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem i figurą Zmartwychwstałego Chrystusa wzięło udział bardzo wielu parafian. Przy biciu dzwonów i śpiewie pieśni wielkanocnych przeszliśmy wokół Placu Kościelnego. Okazale prezentowali się strażacy z OSP w Lubomierzu, którzy trzymali straż przy Bożym Grobie, harcerze i służba liturgiczna.
  Po procesji weszliśmy do przepięknie udekorowanego kościoła, gdzie rozpoczęła się uroczysta msza święta. Ksiądz Proboszcz wygłosił okolicznościową homilię o Dniu Zmartwychwstania, złożył życzenia świąteczne parafianom i przybyłym gościom. Podziękował też wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania Świąt Wielkanocnych.
  W tym roku na uwagę zasługuje wystrój Bożego Grobu i ołtarza. Kolorem dominującym był żółty. Zakupiono kilkadziesiąt prymulek pierwiosnków. Ułożone w określonym porządku stanowiły przepiękną dekorację. Jest to zasługa naszego kościelnego Krzysztofa Siedleckiego, który z pasją pracuje przy ''Ołtarzu Bożym'', dbając o jego piękno i estetykę.
  Liturgię Wielkanocną ubogacał piekny śpiew i granie naszej organistki Marceliny Kostrakiewicz, która z pełnym zaangażowaniem i talentem wykonuje tak ważną posługę w naszym Kościele.
  Zarówno parafianie, jak i goście przyjezdni podziwiali piękno naszego kościoła z wystrojem i liturgią wielkanocną.
  Bóg zapłać KSIĘŻOM za trud przygotowań. 

Antonina Telega

 

 

 

Tu jesteś

Start AKTUALNOŚCI 2005 r. 27-28 III 2005 r. Wielkanoc
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK